Piknik żeglarski na Przystani Gosławice już za tydzień!

W zeszłym tygodniu na przystani Klubu Żeglarskiego KWB Konin miała miejsce pierwsza część pikniku żeglarskiego, a już w przyszły weekend (06-07.09.2025) – Koniński Okręgowy Związek Żeglarski razem z Klubem Żeglarskim Energetyk Konin zaprasza na drugą jego część do przystani w Gosławicach!

W programie między innymi:

  • Rejsy integracyjne
  • Pokazy ratownictwa wodnego
  • Prezentacja sprzętu żeglarskiego
  • Warsztaty i aktywności żeglarskie
  • Prelekcja z udziałem podróżnika
  • Spotkanie przy ognisku

W sobotę odbędą się również Regaty o Puchar Prezesa Zarządu ZE PAK S.A. wchodzące w skład Grand Prix Jezior Konińskich. Klub Energetyk zachęca do udziału!

Program regat prezentuje się następująco:

  • 09:00 – 11:30 – zapisy do regat
  • 10:00 – 11:30 – warsztaty z nawigacji
  • 11:30 – otwarcie regat
  • 12:15 – start do regat
  • 15:30 – ogłoszenie wyników i zakończenie regat
  • 16:00 – wykład o rejsach morskich
  • 18:00 – grill

Jak widać – weekend na przystani zapowiada się bardzo ciekawie! W imieniu organizatorów -zachęcamy do odwiedzin.

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej

Bo jak nie my, to kto?

O tym, że czysty świat jest piękniejszy, wiedzą doskonale dzieciaki z Konina i jego okolic, które swoją wiedzę z zakresu ekologii wyśpiewały, wyskakały, wyskandowały i udowodniły na szereg różnych sposobów w czasie „eko-gry”, wieńczącej coroczną akcję Miejskiego Zakładu

Czytaj więcej