
Ponad podziałami
Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe. Władze i członkowie konińskiego oddziału SWP-W spotkały się na walnym zebraniu. Przypadające raz na pięć lat Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu

Bo jak nie my, to kto?
O tym, że czysty świat jest piękniejszy, wiedzą doskonale dzieciaki z Konina i jego okolic, które swoją wiedzę z zakresu ekologii wyśpiewały, wyskakały, wyskandowały i udowodniły na szereg różnych sposobów w czasie „eko-gry”, wieńczącej coroczną akcję Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Konkurs „Świat czysty jest piękniejszy, od ciebie zależy, czy będzie taki” to wydarzenie, które od ponad dekady realizowane jest przez koniński

Sztuką jest przewidzieć przyszłość
Największym wyzwaniem związanym z edukacją, zwłaszcza zawodową, jest współcześnie obawa o to, w jakie kompetencje i umiejętności wyposażyć młodego człowieka, który za kilka lat znajdzie się na rynku pracy. Prognozowanie przyszłych potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku to zadanie z pogranicza nauki i wróżbiarstwa: trudno bowiem precyzyjnie określić, w jakim kierunku zmieniał się będzie rynek pracy i jakie umiejętności będą na nim najbardziej pożądane.

Ruszyły prace remontowe w MZGOK. Kluczowy przegląd instalacji rozpoczęty
W Miejskim Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie rozpoczął się 11. przegląd remontowy. To jedno z najważniejszych przedsięwzięć technicznych realizowanych w zakładzie, wymagające zaangażowania wielu wykonawców oraz precyzyjnej koordynacji prac. Na teren MZGOK weszły już firmy wyłonione w przetargach, które realizują zadania związane z modernizacją i konserwacją kluczowych instalacji. O powodzeniu całego procesu zdecydują między innymi sprawna organizacja, logistyka oraz odpowiednia synchronizacja

Brzydkie kaczątko na Małej Scenie KCK
Konińskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu grupy teatralnej Mała Trema. Przedstawienie, oparte na ponadczasowej baśni Hansa Christiana Andersena, opowiada historię małego bohatera poszukującego swojego miejsca w świecie. To wzruszająca i pełna humoru opowieść o akceptacji, przyjaźni oraz odkrywaniu własnej wartości, która od lat porusza zarówno najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Spektakl będzie okazją do spotkania z młodymi aktorami z grupy teatralnej Mała

Ponad 1,16 mln zł dla sołectw z powiatu konińskiego. Umowy podpisane w Koninie
W Kinie Oskard w Koninie odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach XVI edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, realizowanego w programie Wielkopolska Odnowa Wsi. Samorządy z powiatu konińskiego otrzymały łącznie 1 162 824 zł dofinansowania na realizację 13 projektów służących poprawie jakości życia mieszkańców terenów wiejskich. Umowy z przedstawicielami gmin podpisywał wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. W wydarzeniu

Konin uczcił rocznicę wyborów 4 czerwca. Spotkanie przy rondzie Tadeusza Mazowieckiego
W rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku przy rondzie im. Tadeusza Mazowieckiego w Koninie odbyło się spotkanie upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii Polski. W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy, działacze społeczni oraz mieszkańcy miasta. Gospodarzem spotkania był wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Drzewiecki, który przypomniał znaczenie przemian demokratycznych zapoczątkowanych ponad trzy dekady temu. Podczas

Gra o pamięć. Memoriał Jerzego Sobczaka
Ostatni weekend maja przyniósł nie lada gratkę dla kibiców i miłośników piłki ręcznej w Koninie. Na parkiecie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrał się dwudniowy turniej dla adeptów szczypiorniaka z roczników 2012 i młodszych. W zmaganiach wzięło udział 7 drużyn z Wielkopolski. Turniej, rozgrywany pod patronatem Prezydenta miasta Konina, to zarazem piąty już memoriał Jerzego Sobczaka – zmarłego w ’98 roku utytułowanego
