WORD Konin nagrodził laureatów konkursu podczas jubileuszowego XL Bursztynowego Rajdu Kolarskiego

W niedzielę (31.08) w Koninie Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – Paweł Durkiewicz uhonorował laureatów konkursu promującego zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Konkurs został przeprowadzony w ramach XL Bursztynowego Ogólnopolskiego Rajdu Kolarskiego po Wielkopolsce Wschodniej. 

Nagrody trafiły do uczestników, którzy najlepiej wykazali się znajomością zasad bezpieczeństwa i promowali kulturę jazdy na drogach.

Organizatorzy oraz zwycięzcy wszystkich konkurencji rajdowych otrzymali gratulacje za świetną atmosferę i wysoki poziom wydarzenia. 

Rajd, już od czterdziestu lat, stanowi ważny punkt w kalendarzu sportowym i edukacyjnym regionu, łącząc sportową rywalizację z propagowaniem bezpiecznych zachowań na drodze.

źródło: WORD Konin

Udostępnij

Więcej artykułów

Wotum zaufania dla Prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego

Jednym z najbardziej dyskutowanych tematów podczas środowej sesji Rady Miasta Konina była propozycja przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Piotra Korytkowskiego. Pomysł przedstawił radny Robert Popkowski (PiS), argumentując, że to mieszkańcy powinni mieć

Czytaj więcej

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej