Konferencja prasowa „Atom w Koninie”

Konferencja prasowa dotycząca organizacji „Konferencji Atom w Koninie” już za nami.

W Akademii Nauk Stosowanych w Koninie odbyła się konferencja poświęcona prezentacji celów i zadań Sztabu odpowiedzialnego za przygotowania do Konferencji Atom w Koninie. Spotkanie było okazją do przedstawienia głównych założeń związanych z tym wydarzeniem, które będzie miało istotne znaczenie dla przyszłości regionu.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu, polityki oraz biznesu, w tym m.in.:

  • Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego,
  • Tomasz Piotr Nowak – Poseł na Sejm RP,
  • Katarzyna Fryza – Starosta Koniński,
  • Andrzej Janiszowski – Prezes Zarządu ZE PAK,
  • Katarzyna Sobierajska – Wiceprezes Zarządu ZE PAK,
  • Artur Zimny – Rektor ANS w Koninie,
  • Henryk Drzewiecki – Wiceprzewodniczący Sejmiku Wielkopolskiego.
  • Rafał Duchniewski – Sekretarz Urzędu Miasta w Koninie

Podczas konferencji podkreślano, że organizacja Konferencji Atom w Koninie będzie ważnym krokiem w kierunku budowania pozycji regionu jako centrum nowoczesnej energetyki. Wskazywano również na znaczenie współpracy instytucji samorządowych, naukowych i gospodarczych dla skutecznej realizacji przedsięwzięcia.

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej