Poznań po raz kolejny najsmaczniejszym miastem w Polsce!!!

W dniach 26–28 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich w pawilonie 3A odbędzie się jedno z najbardziej apetycznych wydarzeń w kraju – Targi Smaki Regionów. To wyjątkowe spotkanie, które łączy producentów i twórców lokalnych specjałów z niemal całej Polski, a także gości z zagranicy. Wśród licznych wystawców swoje stoisko tradycyjnie będzie miało również Województwo Wielkopolskie. 

Targi Smaki Regionów to doskonała okazja, aby odkryć bogactwo i różnorodność polskiej kuchni oraz zaprezentować kulinarne dziedzictwo Wielkopolski. Na stoisku Województwa Wielkopolskiego będzie można spotkać 34 wystawców – od producentów żywności
i przetwórców, po restauratorów – oferujących naturalne, lokalne i pyszne wyroby, w tym przedstawicieli regionów partnerskich z Niemiec, Korei Południowej, Mołdawii, Włoch oraz Chorwacji. Oprócz wystawców organizatorzy przygotowali także bogaty program wydarzeń, w tym inicjatywy promujące ideę niemarnowania żywności
– podkreśla Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Trzydniowe święto regionalnej kuchni to prawdziwa uczta smaków i aromatów. Odwiedzający będą mogli spróbować m.in. wędlin, różnorodnych serów (smażonych, kozich, dojrzewających), produktów mlecznych, miodów, wypieków, słodkości, ekologicznych przetworów owocowo-warzywnych czy olejów tłoczonych na zimno.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przygotował też dodatkowe atrakcje, w tym pokazy kulinarne prowadzone przez znanego z telewizji szefa kuchni Laurentiu Zediu (Chef Lorek).
W piątek w godz. 10:00–15:00 odbędą się one dla uczniów szkół gastronomicznych
z Wielkopolski, a w sobotę od godz. 13:00 – dla wszystkich gości targów. Chef Lorek pokaże, jak w kuchni twórczo wykorzystać produkty, które mogą trafić do kosza.

W sobotę o godz. 14:00 zaplanowano także Bitwę Małych Mobilnych Kuchni Warsztatowych, podczas której przedstawiciele Wielkopolskich Banków Żywności zaprezentują kulinarne pomysły na gotowanie bez marnowania. Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny!

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

zdjęcia: archiwum UMWW

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej

Bo jak nie my, to kto?

O tym, że czysty świat jest piękniejszy, wiedzą doskonale dzieciaki z Konina i jego okolic, które swoją wiedzę z zakresu ekologii wyśpiewały, wyskakały, wyskandowały i udowodniły na szereg różnych sposobów w czasie „eko-gry”, wieńczącej coroczną akcję Miejskiego Zakładu

Czytaj więcej