Nagrody dla najaktywniejszych

Biskupice w gminie Grodziec, Dąbrowa w gminie Przykona, Rzechta w gminie Dobra, a także Gorzykowo, Rumin, Brudzyń, Powidz, Żuki i Książno – to najprężniej działające na rzecz lokalnych społeczności sołectwa, nagrodzone w konkursie „Aktywna wieś Wielkopolska”. Podczas gali w Dobrej, wicemarszałek Krzysztof Grabowski wyróżnił laureatów konkursu w Wielkopolsce Wschodniej.

Konkurs pozwala wypromować i nagrodzić te sołectwa, które najskuteczniej ubiegają się o środki w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”. 

Udostępnij

Więcej artykułów

Wotum zaufania dla Prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego

Jednym z najbardziej dyskutowanych tematów podczas środowej sesji Rady Miasta Konina była propozycja przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Piotra Korytkowskiego. Pomysł przedstawił radny Robert Popkowski (PiS), argumentując, że to mieszkańcy powinni mieć

Czytaj więcej

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej