17 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbyła się konferencja „Zielona energia w edukacji”, poświęcona nowoczesnym technologiom energetycznym i ich roli w kształceniu zawodowym. W trakcie spotkania zaprezentowano projekty OZE realizowane w Koninie, omówiono kierunki rozwoju szkolnictwa branżowego oraz przedstawiono doświadczenia Klastra Energii „Zielona Energia Konin”. Jednym z kluczowych punktów wydarzenia było podpisanie trójstronnej umowy o współpracy na rzecz wspierania kształcenia zawodowego, wzmacniającej współdziałanie samorządu, szkół oraz lokalnych przedsiębiorstw. Po zakończeniu obrad odbyła się konferencja prasowa. Wkrótce na KNTV24 relacja wideo z wydarzenia
Referendum czy wotum zaufania? Gorąca debata podczas sesji Rady Miasta Konina
Jednym z najbardziej dyskutowanych tematów podczas środowej sesji Rady Miasta Konina była propozycja przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Piotra Korytkowskiego. Pomysł przedstawił radny Robert Popkowski (PiS), argumentując, że to mieszkańcy powinni mieć

