Konin stawia na OZE w szkołach – wnioski po konferencji

17 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbyła się konferencja „Zielona energia w edukacji”, poświęcona nowoczesnym technologiom energetycznym i ich roli w kształceniu zawodowym. W trakcie spotkania zaprezentowano projekty OZE realizowane w Koninie, omówiono kierunki rozwoju szkolnictwa branżowego oraz przedstawiono doświadczenia Klastra Energii „Zielona Energia Konin”. Jednym z kluczowych punktów wydarzenia było podpisanie trójstronnej umowy o współpracy na rzecz wspierania kształcenia zawodowego, wzmacniającej współdziałanie samorządu, szkół oraz lokalnych przedsiębiorstw. Po zakończeniu obrad odbyła się konferencja prasowa. Wkrótce na KNTV24 relacja wideo z wydarzenia

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej