PSL stawia na atom w Koninie! 

W piątek (12.12) w Koninie odbyła się ważna konferencja Zarządu Wojewódzkiego PSL. Padła jasna deklaracja: pełne poparcie dla budowy elektrowni jądrowej w naszym regionie!
To mocny sygnał, że Wielkopolska Wschodnia ma realną szansę stać się centrum nowoczesnej energetyki.

Krzysztof Paszyk podkreślił, że Konin jest idealną lokalizacją dla atomu, a PSL – także poprzez swoich przedstawicieli w rządzie – będzie wspierać wszystkie decyzje prowadzące do realizacji inwestycji.

Na spotkaniu podsumowano także dwa lata pracy PSL w rządzie oraz przedstawiono plany dotyczące Zielonych Okręgów Przemysłowych. W naszym regionie powstanie „Zielony Okręg Przemysłowy Warta”, który ma pomóc w transformacji energetycznej i rozwoju nowoczesnych technologii.

Głos zabrał również Jakub Stefaniak z Kancelarii Premiera, który mówił o kluczowych decyzjach rządu – w tym o powrocie ważnej działki CPK do zasobów państwa – oraz o finalizowanych pracach nad budżetem.

Symboliczny akcent?
Podczas wydarzenia przekazano… drzewko ważące ponad 3 tony! 

Udostępnij

Więcej artykułów

Wotum zaufania dla Prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego

Jednym z najbardziej dyskutowanych tematów podczas środowej sesji Rady Miasta Konina była propozycja przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Piotra Korytkowskiego. Pomysł przedstawił radny Robert Popkowski (PiS), argumentując, że to mieszkańcy powinni mieć

Czytaj więcej

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej