34. Finał WOŚP w Koninie. Gorące licytacje i rekordowe emocje na scenie

34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie przyniósł nie tylko wspólne granie i atrakcje dla mieszkańców, ale także ogromne emocje podczas finałowych licytacji. O godzinie 17.30 scena WOŚP w Galerii nad Jeziorem rozgrzała się do czerwoności, gdy rozpoczęły się aukcje gadżetów sportowych, voucherów oraz wyjątkowych przedmiotów WOŚP.

Jak podkreślali organizatorzy, hojność i zaangażowanie uczestników po raz kolejny potwierdziły siłę lokalnej społeczności. Tradycyjnym punktem licytacji były przekazane przez Fundację Złota Karta i Złote Serduszko.

Złotą Kartę wylicytowała Izba Gospodarcza Wielkopolski Wschodniej, oferując 14 tysięcy złotych.

Złote Serduszko, które w ubiegłym roku zdobył MZGOK Sp. z o.o. w Koninie i przekazał ponownie na aukcję, trafiło do ZUO za 10 tysięcy złotych.

Z kolei tegoroczne Złote Serduszko – już po raz piąty – wylicytował MZGOK w Koninie, przekazując na ten cel 15 tysięcy złotych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również inne licytacje: roczny karnet na siłownię (500 zł), rękawice z autografem Julii Szeremety (1300 zł), piłka z podpisem Ewy Pajor oraz książka z autografem Łukasza Piszczka (700 zł), czerwone okulary Jurka Owsiaka (800 zł), kolacja z Piotrem Pawlakiem (500 zł) oraz unikatowa tablica rejestracyjna (600 zł).

Organizatorzy dziękowali licytującym, darczyńcom, partnerom wydarzenia oraz artystom występującym na scenach w Galerii nad Jeziorem. Zbiórka trwa także online – środki w konińskiej eSkarbonce nadal rosną.

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej

Bo jak nie my, to kto?

O tym, że czysty świat jest piękniejszy, wiedzą doskonale dzieciaki z Konina i jego okolic, które swoją wiedzę z zakresu ekologii wyśpiewały, wyskakały, wyskandowały i udowodniły na szereg różnych sposobów w czasie „eko-gry”, wieńczącej coroczną akcję Miejskiego Zakładu

Czytaj więcej