W trosce o najsłabszych 

Miarą dojrzałości społeczeństwa jest to, z jaką uważnością i troską pochyla się nad najbardziej potrzebującymi – mówił w Boleszczynie wójt gminy Przykona, Łukasz Sadłowski. Jeśli zawierzyć tej maksymie, to społeczność Przykony egzamin dojrzałości zdaje na piątkę z plusem. W Boleszczynie, w zmodernizowanym obiekcie po dawnej szkole podstawowej otwarto właśnie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne.

W całej Wielkopolsce takich centrów docelowo powstanie dziesięć. Głównym wymogiem kwalifikującym do pobytu w jednostce jest posiadane orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym.

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej