Mustang Konin wygrywa hit kolejki. Mecz w ramach Mistrzostw Polski

W sobotę, 18 kwietnia 2026 roku, w hali sportowej w Koninie rozegrano spotkanie w ramach rozgrywek Mistrzostw Polski w koszykówce na wózkach. W meczu kończącym rundę zasadniczą zmierzyły się drużyny KSS Mustang Koninoraz Orto-Medico Scyzory Kielce.

Spotkanie określane było jako hit kolejki i dostarczyło kibicom wielu sportowych emocji. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze – KSS Mustang Konin, którzy odnieśli zwycięstwo nad zespołem z Kielc.

Informacje o wyniku potwierdzają lokalne media – w najnowszych publikacjach pojawiła się wiadomość o wygranej konińskiej drużyny, podkreślająca rangę spotkania oraz jego znaczenie w kontekście zakończenia rundy zasadniczej .

Mecz był kolejnym rozdziałem rywalizacji dwóch czołowych zespołów w Polsce, które od lat należą do ścisłej krajowej czołówki koszykówki na wózkach.

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej