Bo jak nie my, to kto?

O tym, że czysty świat jest piękniejszy, wiedzą doskonale dzieciaki z Konina i jego okolic, które swoją wiedzę z zakresu ekologii wyśpiewały, wyskakały, wyskandowały i udowodniły na szereg różnych sposobów w czasie „eko-gry”, wieńczącej coroczną akcję Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie.

Konkurs „Świat czysty jest piękniejszy, od ciebie zależy, czy będzie taki” to wydarzenie, które od ponad dekady realizowane jest przez koniński MZGOK i – jak podkreślają organizatorzy – spełnia szereg funkcji. Nie tylko podkreśla znaczenie edukacji proekologicznej i sprawdza wiedzę młodego pokolenia, ale także przesuwa odpowiedzialność za stan naszego środowiska na jednostkę i jej codzienne wybory.

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej

Sztuką jest przewidzieć przyszłość

Największym wyzwaniem związanym z edukacją, zwłaszcza zawodową, jest współcześnie obawa o to, w jakie kompetencje i umiejętności wyposażyć młodego człowieka, który za kilka lat znajdzie się na rynku pracy. Prognozowanie przyszłych potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku to zadanie

Czytaj więcej