Nagrodzono najlepsze prace w konkursie „Cztery pory roku z OZE”

Dzieci i młodzież klas IV-VIII ze Szkół Podstawowych z Wielkopolski pokazała swój talent związany z tematyka Odnawialnych Źródeł Energii, w ramach konkursu pt. CZTERY PORY ROKU Z OZE. Samorząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygając konkurs zaprosił laureatów i wyróżnionych na uroczystą galę, podczas której wręczono nagrody dla autorów najlepszych prac oraz szkół laureatów.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zrealizował 14. edycję konkursu ekologicznego dla uczniów klas IV-VI i VII – VIII szkół podstawowych „Cztery Pory Roku z OZE” w ramach Wielkopolskich Dni Energii 2026. Podczas uroczystości Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podsumował przebieg konkursu, pogratulował uczestnikom oraz wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym. W ramach tegorocznej edycji  konkursu uczniowie dwóch grup wiekowych szkół podstawowych mieli za zadanie przygotować określone regulaminem prace plastyczne. Uczniowie klas IV – VI w ramach konkursu mieli przygotować plakat, z kolei uczniowie klas VII – VIII wykonali prace w formie kalendarza na 2027 rok. Tematyką prac wykonanych w różnych technikach były odnawialne źródła energii.

Konkurs „Cztery Pory Roku z OZE” to dobra forma zainteresowania młodych ludzi tematyką odnawialnych źródeł energii. Wzrost świadomości z zakresu wykorzystania i rosnącego znaczenia alternatywnych źródeł energii to najlepsza inwestycja do wychowania wielu specjalistów wiążących swoją ścieżkę zawodową z tą dziedziną. Inicjatywa  „Cztery pory roku z OZE” organizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest elementem Wielkopolskich Dni Energii, które promują stosowanie odnawialnych źródeł energii. W tym roku udział w konkursie wzięły aż 334 prace z całego Regionu. Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizując konkurs oprócz zainteresowania tematyka ekologiczną dzieci i młodzieży daje także możliwość wygrania atrakcyjnych nagród rzeczowych. – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

W ramach konkursu uczniowie klas IV-VI przesłali 213 prace, a uczniowie z klas VII-VIII 121 prac. Prace przesłane w ramach konkursu zostały ocenione przez kapitułę konkursową pod kątem ich zgodności z tematyką, stopniem trudności wykonania, estetyki pracy oraz pomysłowości autora. Wybrano najlepsze prace przyznając I, II i III miejsca w obu konkursach oraz wyróżnienia. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody – rowery, hulajnogi elektryczne, deski sup oraz głośniki bezprzewodowe. Ponadto przyznano nagrody pieniężne w wysokości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł dla szkół, z których pochodzili laureaci konkursu. 

Lista laureatów: https://cloud.umww.pl/s/HMeWzg7ZSWHXMbG

Udostępnij

Więcej artykułów

Ćwierć wieku dla smaku

Tradycja to współcześnie słowo-klucz, które otwiera serca i – niejednokrotnie – portfele konsumentów. W czasach, kiedy wszystko jest fast, instant i, powiedzmy sobie szczerze, niekoniecznie najwyższej jakości, tradycyjne i naturalne receptury stają się synonimem

Czytaj więcej

Stanisław Jareckiego oszczędna autobiografia

Dzieciństwo spędził na łonie natury – pośród lasów i łąk, w kochającej rodzinie. Doświadczał typowych przygód dzieci lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Ale uporem, konsekwencją i niezwykłym apetytem na życie doszedł do najwyższych stanowisk nie tylko w górnictwie. Część swoich

Czytaj więcej