O tym, że czysty świat jest piękniejszy, wiedzą doskonale dzieciaki z Konina i jego okolic, które swoją wiedzę z zakresu ekologii wyśpiewały, wyskakały, wyskandowały i udowodniły na szereg różnych sposobów w czasie „eko-gry”, wieńczącej coroczną akcję Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie.
Konkurs „Świat czysty jest piękniejszy, od ciebie zależy, czy będzie taki” to wydarzenie, które od ponad dekady realizowane jest przez koniński MZGOK i – jak podkreślają organizatorzy – spełnia szereg funkcji. Nie tylko podkreśla znaczenie edukacji proekologicznej i sprawdza wiedzę młodego pokolenia, ale także przesuwa odpowiedzialność za stan naszego środowiska na jednostkę i jej codzienne wybory.

