Gmina Grodziec z kolejnym dofinansowaniem – 7 milionów złotych na przebudowę drogi Grodziec–Stare Grądy!

Warszawa da się lubić:)
Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło, a Minister Finansów podpisał kontrasygnatę – tym samym Gmina Grodziec z radością informuje, że do wcześniej pozyskanych 33 milionów złotych na budowę kompleksu CUS–GOK–UG, oficjalnie dokłada kolejne 7 milionów złotych.

Środki pochodzą z rezerwy budżetu Państwa i zostaną przeznaczone na dokończenie kompleksowej przebudowy drogi gminnej na odcinku Grodziec–Stare Grady. Dzięki temu wsparciu możliwa będzie kontynuacja jednej z najważniejszych lokalnych inwestycji infrastrukturalnych.

Pozyskane przez samorząd dofinansowanie stanowi aż 80% wartości kosztorysowej całego przedsięwzięcia, co czyni je najwyższym pod względem procentowego udziału i drugim co do wielkości wśród wszystkich gmin powiatu konińskiego, które aplikowały o wsparcie.

O skali trudności w zdobyciu tych środków najlepiej świadczy fakt, że w bieżącym roku w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) dofinansowanie otrzymały wcześniej zaledwie trzy gminy z powiatu konińskiego, a obecna pula trafiła tylko do siedmiu gmin wiejskich w całym województwie wielkopolskim.

Władze Gminy Grodziec kierują szczególne podziękowania dla Pana Posła Michała Pyrzyka, który dostrzegł znaczenie tej inwestycji i wspomógł jej finalizację na szczeblu centralnym.

Zakończenie inwestycji drogowej planowane jest na pierwszą połowę przyszłego roku.

źródło: Gmina Grodziec

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej

Bo jak nie my, to kto?

O tym, że czysty świat jest piękniejszy, wiedzą doskonale dzieciaki z Konina i jego okolic, które swoją wiedzę z zakresu ekologii wyśpiewały, wyskakały, wyskandowały i udowodniły na szereg różnych sposobów w czasie „eko-gry”, wieńczącej coroczną akcję Miejskiego Zakładu

Czytaj więcej