Jubileusz Zarządu Dróg Miejskich w Koninie – 10 lat działalności

W czwartek, 15 stycznia 2026 roku, w sali Konińskiego Centrum Kultury odbyła się uroczystość jubileuszowa z okazji 10-lecia działalności Zarządu Dróg Miejskich w Koninie. Wydarzenie było okazją do podsumowania dekady funkcjonowania jednostki, a także do rozmów o wyzwaniach i planach na kolejne lata.

W jubileuszu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście, partnerzy instytucjonalni oraz pracownicy ZDM. Podczas oficjalnej części dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Grzegorz Pająk dziękował zespołowi za zaangażowanie i codzienną pracę na rzecz miasta, podkreślając znaczenie współpracy i doświadczenia zgromadzonego w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

W trakcie uroczystości przypomniano zakres działań ZDM, który obejmuje m.in. zarządzanie miejską siecią dróg, chodników, strefą płatnego parkowania, wybranymi elementami oświetlenia oraz zieleni miejskiej. Wspomniano również o kluczowych inwestycjach realizowanych w ostatnich latach oraz o planach na przyszłość, w tym rozwoju infrastruktury drogowej i zmianach w organizacji ruchu.

Głos zabrał także prezydent Konina Piotr Korytkowski, który zwrócił uwagę na rolę Zarządu Dróg Miejskich w rozwoju miasta oraz na wyzwania związane z dużymi inwestycjami infrastrukturalnymi.

Uroczystość miała również artystyczny charakter. Goście wysłuchali koncertu piosenek Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Akademii Wokalnej Konińskiego Centrum Kultury, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Zwieńczeniem jubileuszu były gratulacje, podziękowania oraz symboliczny jubileuszowy tort.

Udostępnij

Więcej artykułów

Wotum zaufania dla Prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego

Jednym z najbardziej dyskutowanych tematów podczas środowej sesji Rady Miasta Konina była propozycja przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Piotra Korytkowskiego. Pomysł przedstawił radny Robert Popkowski (PiS), argumentując, że to mieszkańcy powinni mieć

Czytaj więcej

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej