Jubileusz „Złotych Godów” w USC w Koninie

Długoletnie pożycie małżeńskie

8 sierpnia 2025 roku, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie odbyła się kolejna, czwarta w tym roku uroczystość, na której świętowano długoletni staż małżeński ośmiu par.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, dla osób, które w jednym związku małżeńskim przetrwały co najmniej 50 lat.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że jubileusz ‘’Złotych Godów” tj. 50 lat pożycia małżeńskiego świętowali:

  • Państwo Barbara i Marek Gębka,
  • Państwo Elżbieta i Mirosław Mimier,
  • Państwo Krystyna i Roman Musiałkiewicz,
  • Państwo Mirosława Płucienniczak-Nowicka i Bożydar Nowicki,
  • Państwo Marianna i Jan Pałasz,
  • Państwo Felicja i Tadeusz Tamborscy,
  • Halina i Rysław Wałęza
  • Janina i Eugeniusz Winczewscy.

Wręczenia medali dokonał Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski, któremu towarzyszyła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Kuznowicz-Górniak. Prezydent, pod adresem Dostojnych Jubilatów wyraził słowa uznania i podziękowania za wytrwałe, zgodne i pełne miłości pożycie małżeńskie, stanowiące wspaniały przykład dla przyszłych pokoleń. Wszystkim Jubilatom życzył szczęśliwych lat życia w dobrym zdrowiu oraz kolejnych cudownych rocznic ślubu.

Oprócz medali, Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz piękne bukiety kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był wspomnieniami, ubarwionymi zabawnymi okolicznościami przy zapoznaniu miłości swojego życia.

Był czas na składanie serdecznych życzeń. Wzniesiono toast za zdrowie Jubilatów z odśpiewaniem słynnej wiązanki przeżycia nie tylko 100 lat życia ale też 100 lat pożycia małżeńskiego. Uroczystość zakończono sesją zdjęciową we wnętrzach urokliwego Dworku znanej pisarki Zofii Urbanowskiej oraz w ogrodzie.

Szanownym Jubilatom gratulujemy pięknych rocznic ślubu. Życzymy kolejnych wspólnych, długich i pogodnych lat życia w nieustającym zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych oraz świętowania następnych, corocznych jubileuszy.

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej

Bo jak nie my, to kto?

O tym, że czysty świat jest piękniejszy, wiedzą doskonale dzieciaki z Konina i jego okolic, które swoją wiedzę z zakresu ekologii wyśpiewały, wyskakały, wyskandowały i udowodniły na szereg różnych sposobów w czasie „eko-gry”, wieńczącej coroczną akcję Miejskiego Zakładu

Czytaj więcej