Konin uczcił Święto Wojska Polskiego koncertem w Parku Chopina

15 sierpnia w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina w Koninie odbył się wyjątkowy koncert z okazji Święta Wojska Polskiego. Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta PAK KWB Konin pod batutą Mirosława Pacześnego.

Muzycy oddali hołd żołnierzom – zarówno tym, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny, jak i tym, którzy dziś strzegą naszego bezpieczeństwa. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców, którzy wspólnie uczcili pamięć i służbę polskich wojskowych.

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego w całej Polsce odbywały się pod hasłem „Dziękujemy za Waszą służbę”. Wstęp na koncert był bezpłatny.

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej