Siła lokalnych społeczności. II Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW w Przykonie

W piątek, 9 stycznia, w gminie Przykona (powiat turecki) odbyło się II Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Tureckiego. W wydarzeniu wzięło udział blisko 300 uczestników – przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich, samorządów oraz zaproszonych gości.

Celem forum było podkreślenie roli, jaką Koła Gospodyń Wiejskich odgrywają w rozwoju lokalnych społeczności. Spotkanie koncentrowało się na aktywności kół działających na terenach wiejskich oraz ich zaangażowaniu w przedsięwzięcia społeczne, kulturalne i edukacyjne.

Podczas forum swoją działalność zaprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie, natomiast Koło Gospodyń Wiejskich „Olszanki” z Olszówki zapewniło Małą Mobilną Kuchnię Warsztatową. Część artystyczną wydarzenia uświetnił występ Koleżeńskiej Grupy Wokalnej z Przykony, który spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem publiczności.

Forum było również okazją do spotkania z Krzysztofem Grabowskim – Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego, który przedstawił formy wsparcia oferowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego dla lokalnych społeczności. Prelegenci omawiali znaczenie kompetencji miękkich oraz rolę lidera w rozwoju KGW i aktywizowaniu mieszkańców wsi.

Wydarzenie stało się przestrzenią do rozmów, wymiany doświadczeń oraz budowania współpracy między środowiskami. Uczestnicy mieli także możliwość zapoznania się z działalnością i osiągnięciami Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu tureckiego.

Organizatorem wydarzenia był Krzysztof Grabowski oraz Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku.

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej

Bo jak nie my, to kto?

O tym, że czysty świat jest piękniejszy, wiedzą doskonale dzieciaki z Konina i jego okolic, które swoją wiedzę z zakresu ekologii wyśpiewały, wyskakały, wyskandowały i udowodniły na szereg różnych sposobów w czasie „eko-gry”, wieńczącej coroczną akcję Miejskiego Zakładu

Czytaj więcej