Stypendia Starosty Konińskiego wręczone w Żychlinie

Uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Konińskiego odbyło się 5 lutego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

– Stypendium, które dziś wręczamy, to nie tylko wyraz uznania za doskonałe wyniki w nauce czy wybitne osiągnięcia sportowe i artystyczne. To przede wszystkim inwestycja w Wasz potencjał, który mamy przyjemność obserwować i wspierać – powitała uczniów starosta koniński Katarzyna Fryza.

Stypendia Starosty Konińskiego przyznawane są przez Zarząd Powiatu Konińskiego nieprzerwanie od 2002 roku. Na rok 2026 Zarząd Powiatu przyznał 160 stypendiów, przeznaczając na ten cel łącznie 286 400 zł.

Wyróżnienie otrzymują uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75. W gronie tegorocznych stypendystów znalazło się: 28 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie, 27 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie, 97 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie oraz 8 uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale. W tym roku nie wpłynął żaden wniosek od studenta.

Pomoc stypendialna wyniesie miesięcznie 200 zł dla ucznia. Uczniowie w klasach programowo najwyższych otrzymają stypendium przez 6 miesięcy, a uczniowie w pozostałych klasach przez 10 miesięcy tego roku, z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych.

W Żychlinie z tegorocznymi stypendystami poza starostą spotkali się radny powiatowy Szymon Stankiewicz oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Koninie – Mirosław Sip. W uroczystości poza samorządowcami udział wzięli również rodzice wyróżnionych uczniów, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście.

źródło: Powiat Koniński

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej

Bo jak nie my, to kto?

O tym, że czysty świat jest piękniejszy, wiedzą doskonale dzieciaki z Konina i jego okolic, które swoją wiedzę z zakresu ekologii wyśpiewały, wyskakały, wyskandowały i udowodniły na szereg różnych sposobów w czasie „eko-gry”, wieńczącej coroczną akcję Miejskiego Zakładu

Czytaj więcej