W Koninie uczczono 45. rocznicę Porozumień Sierpniowych

Dziś, 31 sierpnia 2025 roku, w Koninie odbyły się uroczystości upamiętniające 45. rocznicę zawarcia Porozumień Sierpniowych. Tradycyjnie miejscem spotkania był Kamień „Solidarności” przy obiekcie rekreacyjno-sportowym RONDO.

Obchody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 12:00. Uroczystość poprowadził przewodniczący Zarządu Regionu Konińskiego NSZZ „Solidarność” Artur Skieresz. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i regionu, parlamentarzyści, konińscy radni, prezesi miejskich spółek oraz starostowie powiatów ze wschodniej Wielkopolski.

Podczas uroczystości oddano hołd bohaterom „Solidarności” oraz wszystkim, którzy swoją postawą i determinacją przyczynili się do odzyskania wolności i praw obywatelskich. Złożono kwiaty i zapalono znicze przy Kamieniu „Solidarności”, a w przemówieniach podkreślano znaczenie dziedzictwa Sierpnia ’80 dla współczesnej Polski.

45. rocznica Porozumień Sierpniowych była okazją do wspólnej refleksji nad drogą, jaką przeszła Polska w ciągu ostatnich dekad, oraz do przypomnienia wartości, które pozostają fundamentem społeczeństwa obywatelskiego.

Udostępnij

Więcej artykułów

Wotum zaufania dla Prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego

Jednym z najbardziej dyskutowanych tematów podczas środowej sesji Rady Miasta Konina była propozycja przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Piotra Korytkowskiego. Pomysł przedstawił radny Robert Popkowski (PiS), argumentując, że to mieszkańcy powinni mieć

Czytaj więcej

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej