Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Kolejny rok z rzędu wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk dołącza do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach 34. Finału WOŚP można wylicytować spotkanie przy kawie z wojewodą oraz pamiątkowe pióro, wydane z okazji 1000-lecia koronacji pierwszych królów Polski.

Wyjątkowe spotkanie, które wspiera wyjątkowy cel – to przedmiot aukcji wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk. Zwycięzca licytacji otrzyma również unikatowe pióro, które zostało wydane z okazji 1000-lecia koronacji pierwszych królów Polski w limitowanej wersji 75 sztuk. Pióro wieczne z kolekcji Kamienie Polskie, prezentuje klasyczną prostą formę podkreśloną bursztynem z Morza Bałtyckiego, zwieńczającym koronę, symbolizującą koronacje z 1025 roku. Aukcja, wystawiona przez Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej, dostępna jest pod linkiem: https://allegro.pl/oferta/kawa-z-wojewoda-wielkopolska-i-pioro- na-1000-lecie-aukcje-34-final-wosp-18251421788.

– Nikt nie potrafi oddać ducha solidarności lepiej niż polskie społeczeństwo. Każdego roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest tego najlepszym dowodem – mówi wojewoda Agata Sobczyk. – Zapraszam Wielkopolanki i Wielkopolan do udziału w licytacjach i wspierania WOŚP. Wspólnie pokażmy siłę naszego regionu, wspierając ten ważny cel.

34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 25 stycznia 2026 roku. Celem tegorocznego finału jest wsparcie diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. Mottem zbiórki jest hasło „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”.

Udostępnij

Więcej artykułów

Ponad podziałami

Czy w obecnej sytuacji politycznej można mówić o dobrych stosunkach i współpracy z sąsiadami zza naszych wschodnich granic? Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód nie mają wątpliwości, że tak, a o dobrosąsiedzkie relacje należy zabiegać najmocniej właśnie wtedy, kiedy nie są one łatwe.

Czytaj więcej

Bo jak nie my, to kto?

O tym, że czysty świat jest piękniejszy, wiedzą doskonale dzieciaki z Konina i jego okolic, które swoją wiedzę z zakresu ekologii wyśpiewały, wyskakały, wyskandowały i udowodniły na szereg różnych sposobów w czasie „eko-gry”, wieńczącej coroczną akcję Miejskiego Zakładu

Czytaj więcej